Sunday, March 4, 2018

Praha

Praha. Věřím, že každý, kdo momentálně čte tyto řádky v Praze byl. Já sice nikdy v Praze nebydlela, naopak, vyrůstala jsem daleko od Prahy a prvně jsem se do ní podívala až když mi bylo třináct let, ale na Prahu mám vždy ty nejhezčí vzpomínky. Například, když jsem prvně zavítala do divadla La Fabrika a poprvé živě koukala na Vojtu Dyka a Tatianu Vilhemovou jak naprosto výborně svádí hereckou etudu - Bláznivý Petříček. Tehdy se mi splnil velký sen, protože jsem byla celá bláznivá z Vojty a po představení se mi podařilo ho odchytnout u šatny a požádat o společnou fotografii. Poté jsem ho odchytla ještě dvakrát a od té doby mám zákaz stát v blízkosti pěti set metrů. Dobrá, nemám, ale nechybělo málo. Naštěstí časy -náct jsou již nějakých pár let pryč, stále pana Dyka obdivuji, ovšem už se nehroutím a neblázním při každé fotce či videu na youtube. Další vzpomínkou je, když jsem se vrátila po desíti měsících v Americe na otočku domů, a připravila překvapení celé mé rodině, která neměla ani nejmenší tušení o tom, že přiletím. Každá návštěva Prahy má prostě svůj příběh. Tentokrát jsem si hrála na průvodce, a to i přes to, že nejsem zrovna expert na Prahu. Výlet se nám vydařil a už se těšíme na další návštěvu.

Jaké je Vaše oblíbené místo v Praze? 


Prague. I was growing up far away from our capital city, maybe that's the reason, why everytime I went to Prague, there is a story behind it. And this time is not an exception, this time is even better, because I am showing our capital city to someone who I love dearly. I believe that if you've already been in Prague, you will agree that the city is very beautiful. There is a lot of history behind this city and I am always happy to go back and walk the old but magical streets of Prague. Have you ever been in Prague? If not, you should definitely put it on your list. I can assure you, that you won't be dissapointed with this city. I also think that Prague is quite affordable and not expensive as other cities in Europe.

What's your favourite place in Prague? 

Foto u Prašné Brány / A picture in front of The Powder Tower


Trdelník plněný čokoládou, zmrzlinou či pudingem je v posledních letech velký boom a já neodolala a zkusila jsem. Mňam! The thing you can see all over the instagram. Trdelník is the name -  filled with ice cream, chocolate or vanilla puding. 


Nádherná Katedrála Sv. Víta / The St. Vitus Cathedral 
Chvilka odpočinku a užívání si sluníčka na Staromáku / Enjoying sun in Old Town Square 

Výhled na Prahu poblíž Pražského Hradu / The amazing view close to the Prague Castle


SHARE:

No comments

Post a Comment

Blogger Template Created by pipdig