Thursday, July 28, 2016

Jak se sbalit a nezbláznit se..

...aneb 10 rad/varování nejen pro budoucí AU PAIR! 

11. Přijeďte bez oblečení. Nejlépe nahé a s prázdným kufrem. Díky tomu si po ukončení sbalíte kufry čtyři a ne šest.

2. Až vám zase kamarádka řekne",,To si musíš koupit, to ti fakt sekne!", navrhněte ji, že si to koupíte pouze pod podmínkou, že to po cestě domů sbalí do svého kufru, popřípadě zaplatí poštovné.

3. Nechoďte do Victoria's Secret a nekupujte každý víkend pět kusů spodního prádla za $27!!! Běžte jednou, dvakrát.. nebo nechoďte vůbec. Co oči nevidí, to srdce nebolí. A push upky nepotřebujete! Ty už stejně nejsou v kurzu, protože teď frčí chodit bez podprsenky. A to je zdarma! Amen.

4. NENAKUPUJTE vůbec, radši to všechno PROJEZTE. Na letišti vám totiž neřeknou, že máte nadváhu a je třeba si odložit 5 kg do příručního!

5. I když chcete být chytří, nebuďte hloupí a nenakupujte knihy! Radši si je půjčte. Návrh, nechat je tady, se zamítá. 


6. Na konci pobytu nepřijímejte žádné dárky od rodiny, přátel, či náhodných kolemjdoucích. Přijměte maximálně jídlo nebo šek. Odjíždět totiž budete hladoví a bez peněz.

7. Na oblečení vám bohatě stačí čtyři kousky v šatníku. Kombinéza na zimu, pláštěnka na jaro, šaty na léto, trenčkot na podzim. Na obutí JEDNY vysoce kvalitní tenisky. Tenisky jsou univerzální, pokud nejsou bílé. 

8. Všechny plyšáky, krystaly, hrníčky a ostatní serepetičky nechte doma (v ČR)! Protože všichni plyšáci, krystaly, hrníčky a serepetičky vám nikam neutečou a budou doma, i když se vrátíte. 

9. Jediné, co v koupelně potřebujete, je trio: mýdlo, zubní kartáček a zubní pasta. Pro lidi s nevymáchanou pusou stačí dokonce duo: mýdlo (na) zubní kartáček. Není třeba kupovat více kosmetiky a už vůbec to balit domů.  Maminka se o vás po návratu už (na chvilku) postará. Teda, snad...

10. Pokud jste neuposlechly mých rád a dokonaly ďábelské dílo, buď to všechno rovnou vyhoďte z okna nebo pošlete přes Poláky! Za osm týdnu to máte doma bez toho, aby vás to sedřelo z kůže.

P. S. Poslaly jste čtyři krabice a stále máte dostatek na tři velké kufry? Vítejte v klubu!

SHARE:

1 comment

  1. Tak knizky taky byly moje nocni mura. Bylo jich pres dvacet, no plna cestovka. Nastesti Holandsko neni daleko, tak mi je vezme kamaradka autem az pojede do CR :).

    ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig