Saturday, November 7, 2015

Chapter 41: New York(er)

Tak jsem se konečně vzpamatovala a s radostí Vám píšu tento článek. 

   Jsou to již dva týdny, co jsem si sbalila svých "pár švestek" a přestěhovala se z Kalifornie do New Yorku. Loučení bylo smutné a až do poslední chvíle mi nedocházelo, že už nebudu každý den potkávat "své" děti, už nebudu ulehat do té velké postele pro čtyři lidi a že už nebudu řídit "svůj" starý minivan. Byl to pocit velice zvláštní. Odjížděla jsem ale natěšená. Noví lidé, zážitky, nové místo a nová rodina. Těšila jsem se na všechno nové, protože život v Kalifornii byl pro mě moc stereotypní a cítila jsem v kostech, že změnu nutně potřebuju. Neměla jsem ale žádná očekávání. Nemalovala jsem si to růžově. Prostě jsem to brala tak, jak to je a doufala, že můj život bude i nadále fajn. Musím potvrdit, že prodloužit u této rodiny se zatím zdá jako skvělé rozhodnutí. Tak snad...


    Po dvou týdnech v New Yorku musím přiznat, že jsem ve fázi "nejšťastnější holka pod sluncem". New York jsem si zamilovala. Samozřejmě - jsou to začátky. Třeba mě po roce New York omrzí, ale momentálně si ho užívám na maximum. Miluju tu atmosféru, energii, která tam panuje a mrakodrapy, haha. I přes to, že se považuju za "mořskou vílu" a u oceánu se cítím jako doma. New York je místo, kde se cítím, že tam patřím. V San Franciscu jsem se tak nikdy necítila. Byla jsem šťastná, ale nikdy to nebylo místo, kde bych chtěla žít. Upřímně - nikdy jsem si z něj nesedla na zadek. Ale každý máme jinou představu o našem "dream place" a kolikrát ani nemůžeme ovlivnit to, jaký pocit z daného místa máme. Přestěhovat se do New Yorku se zdálo jako risk. Nejen kvůli rodině. Nebyla jsem si jistá, jestli se mi tu bude líbit. Bála jsem se, že mi bude chybět Kalifornie, oceán a pláže, ale zatím to tak není. Podzim v New Yorku je krásný a já si ho užívám. Počkej v zimě. Hned první víkend jsem navštívila Times Square a Central Park, který jsem loni nestihla. Druhý víkend byl Halloween a já byla Jigsaw ze SAW. Kdo neviděl, koukněte na Facebook. Vydala jsem se na Halloween Parade do NYC, což upřímně nebyl zrovna ten nejlepší nápad, protože je všude lidí jak... Ale to k tomu patří. Každopádně, viděla jsem pár šílených masek a zase jela domů. Američani Halloween milují a dají do něj kolikrát neuvěřitelné částky. Ale musím uznat, že to poté stojí za to. Hlavně, když jedete domů a naproti sedí zombie :)))) V neděli jsem se vydala do centra sama. Byla jsem se podívat na maraton, prošla jsem si 5th Avenue a obdivovala všechny ty luxusní výkladní skříně. Sledovala jsem lidi na bruslích a pouliční umělce na Times Square. Užívala jsem si atmosféru New Yorku a říkala jsem si, jaké mám sakra štěstí, že tu můžu být a plnit si své sny. Mimochodem, do centra jezdím vlakem, jelikož je to nejjednodušší a mám ho asi 2 minuty od baráku. Vždy vystupuju na Grand Central, pokaždé mi to připomene Gossip Girl nebo Friends with Benefits. Je to sranda, být na místě, které jsem před pár lety sledovala z gauče.

 A má nová rodina? Paráda. Upřímně, ani jsem to nečekala. Já si totiž myslím, že s rodinou člověk nikdy neví. Nevíte do čeho jdete, dokud nejste na místě a nepoznáte je osobně. Přes skype umí být každý milý a příjemný. Ve skutečnosti to tak ale vůbec být nemusí. Zdá se mi, že mám ale opět VELKÉ štěstí. Rodina je skvělá! Stejně tak i malej. Zlatíčko. Samozřejmě jsou to začátky, ale snad nám to tak vydrží, protože já jsem teď opravdu maximálně spokojená. Říkám si, jestli je vůbec možné, že mám takovou kliku. Další pozitivní věcí je, že je tu daleko jednodušší najít si kamarády. Všude se dá dojít pěšky a auto vůbec nepotřebuju. Každý tady chodí pěšky a tak je velmi jednoduché seznámit se s ostatními Au Pairs. V Cali byl každý nonstop v autě a pokud to nebylo opravdu nutné, tak z něj ani nevylezl. Tady je to naprostý opak.

   V neposlední řadě mě i moje současná host rodina podporuje v plnění všeho, co si přeju. A tak jsem se dostala na vyprodaný koncert Ellie Goulding. Moje host mum mi dala tipy na to, jak sehnat lístky & taky mi dala volno, abych koncert stihla, jelikož je ve středu večer. Opravdu strašně se těším! Režíruje to celé Scarlett Johansson, což mě dost překvapilo. Bude se to vysílat živě na youtube, pokud se nepletu. Slibuju, že se budu snažit procpat dopředu a namaluju si naši vlajku, aby mě každý poznal, haha! V pondělí mě čeká "Good Morning America", takže se brzo ráno chystám na Times Square a ráda bych se dostala do studia (wish me luck!). Určitě o tom všem poté napíšu článek se spoustou fotek a možná přidám i video. Upřímně - připadám si jako puberťačka.

Brzy se přihlásím s dalším článkem! Mějte se krásně & plňte si sny :) 
SHARE:

No comments

Post a Comment

Blogger Template Created by pipdig