Monday, September 28, 2015

Chapter 39: Ocean air, salty hair.

Dnes bych Vám ukázala mé nejoblíbenější pláže v USA, které jsem za poslední rok navštívila. Neřekla bych, že jich bylo mnoho. Rozhodně jsem jich ale stihla za posledních jedenáct měsíců navštívit více, než za celý svůj život. Fajn, bylo jich asi 10. Které jsem si ale zamilovala nejvíce? 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Laguna Beach // O.C.

Moje č. 1, respektive nejoblíbenější místo v Americe. Do Laguny jsem se dostala vlastně čirou náhodou. Když jsem byla na jarním roadtripu, moje kamarádka mi nabídla jeden den, kdy můžeme navštívit pláže v Jižní Kalifornii. Nevěděla jsem kterou si vybrat. Newport? Laguna? Long? Huntington? Stihnout všechny v jeden den nebylo možné a tak jsem se musela rozhodnout. Jelikož Newport Beach a Laguna Beach jsou velmi blízko sebe, rozhodla jsem se tedy pro tyto dvě. Možná pro některé není pláž v Laguně nijak extra okouzlující. Řekla bych, že Newport Beach je jako pláž mnohem hezčí, širší a čistší, ale mě Laguna učarovala. Takovou atmosféru, která byla cítit ve vzduchu právě tam, jsem nezažila nikde jinde. Pro mě to byla ta pravá Kalifornie. Taková, ve které jsem si vždy přála žít. Taková, kterou vidíte ve filmu. Město plné surfu, zábavy a pohody. Bylo to jako láska na první pohled! :-D Každopádně, celé O.C. na mě dýchalo tou správnou atmosférou. Jižní Kalifornie je velmi rozdílná od té severní, kde žiju já. Upřímně, pokud bych se mohla znovu rozhodnout, snažila bych se najít rodinu právě tam a klidně bych si na to počkala, protože to opravdu stojí za to. Tak trochu jsem si přála, abych svůj druhý rok strávila právě v O.C. Ale jelikož mi to nevyšlo a já jsem maximálně vděčná za New York, tak teď snad jen přát si tam jednou žit. (???)
2. Venice Beach // Los Angeles


Všemi (?) dobře známá pláž, která se nachází v Los Angeles. Jedno místo, na kterém se mísí kultura, sport a zábava dohromady. Skejťáci, surfaři, volejbalisti, basketbalistí, pouliční umělci, rapeři, malíři.. Najdete tam naprosto všechno! A nejlepší je navštívit tohle místo při západu slunce. Nádhera! Nechtěla jsem odejít, jak moc jsem byla nadšená. Vím, že na Los Angeles a třeba i právě na tuto pláž kolují rozporuplné názory. Některým učaruje tak, jako mně, druzí ji považují za špinavou a nehezkou. Pro mě je to umělecký kousek. Není to jen pláž, je to něco mnohem víc. Stejně jako v Laguně tam panuje skvělá atmosféra a energie, ale i přesto jsou tyto dvě místa rozdílné. Co mají ale stejné je, že je to opět ta Kalifornie, kterou vidíte v televizi. Venice Beach je místo, kde najdete naprosto všechno. A pokud si libujete v muzice a umění, tak slibuji, že Vás tato pláž nezklame!
3. Newport Beach // O.C. 

Nebyla bych správná Kaliforňanka, kdybych nenavštívila Newport Beach. Aneb tu pláž, na které byl postavený celý seriál - O.C. California. Ten, který mě přivedl k myšlence se jednou podívat do USA a žít v Kalifornii. Bohužel, teď možná některé zklamu, ale O.C. California nebylo zas tak úplně točeno na Newport Beach. Pokud Vás to zajímá, tak zagooglete a můžete se kouknout, kde se ve skutečnosti natáčelo. Každopádně, já ji chtěla navštívit i tak a díky mé kamarádce se mi to povedlo. Nebudu se opakovat, O.C. je prostě skvělé místo a je asi jedno na které pláži jste. Ty domečky na pláži s výhledem na oceán Vás prostě dostanou a taky Oreo zmrzlina, mňam! SHARE:

3 comments

 1. Super článek :-) chtěla jsem se zeptat, jaké to bylo být v usa jako au pair, když ti ještě nebylo 21? :-)

  ReplyDelete
 2. Ahoj Naty, děkuji Ti za pochvalu!

  Akorát si nemůžeš koupit alkohol a nepustí Tě na párty (kontrolují občanky), ale jinak jsem nepocítila žádnou změnu. :)

  ReplyDelete
 3. Tak teď jsem se dohrabala až k poslednímu článku, trvalo mi to dvě hodiny ale stálo to za to! Vážně skvělé články a určitě pro budoucí au pair přínosem :) jen by mě zajímalo s jakou jsi ty jela agenturou? Pokud to teda neni někde zmíněné :D

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig