Tuesday, August 4, 2015

Chapter 27: Update

Jak už jsem psala v předešlém článku, můj profil je konečně otevřený a tak se mi mohou ozývat nové rodiny. Ozvaly se mi zatím jen čtyři rodiny. Tři už jsem odmítla a musím přiznat, že především kvůli lokalitě. Výhoda toho, když už jste tu nějakou dobu je, že přesně víte, co chcete. Pamatuji si, že loni mi šlo zejména o to najít skvělou rodinu. Californie byla ten nejlepší bonus, protože to byl můj sen. Teď se mnohem více zaměřuju na lokalitu a na určité věci jako např. auto. Ano, nakonec se může stát i to, že odejdu s prázdnou, ale jak je libo. Do druhého roku chci jít s tím, že si splním další ze svých snů a nebo pojedu domů. Nejsem ten člověk, který chce v USA za každou cenu zůstat. Každopádně musím říct, že si až teď uvědomuju, jak velký risk dělám a že možná budu litovat. Ale vím, že kdybych to nezkusila, tak bych si to vyčítala. Tak snad se mi to vyplatí a najdu další skvělou rodinu na skvělém místě. Potřebuju nové místo, zážitky a "trochu" dobrodružství. Člověk občas musí riskovat a vylézt ze své komfortní zóny. Tak se nebojte, třeba na vás někde čeká něco 10x lepšího!Prázdniny už pomalu končí. Tři poslední týdny a finito! Z toho mám jeden volný, takže to už nějak doklepeme. :D Jak už jsem zmiňovala - své děti miluju, ale jejich zdechlost, protivnost a to jak jsou občas drzé si ráda užiju jen pár hodin denně a ne 10 jako tomu bylo celé prázdniny. Ty jejich hádky o to, kdo vytáhl papír první a že Lojza měl dvě jahody a já jen jednu už jsem fakt nezvládala. Každopádně změnila jsem svůj postoj a nakonec jsem z toho začala mít celkem slušnou srandu. Mateřství odkládám na čtyřicítku a kdyby se dalo, tak snad i na padesátku. Po dvou letech tady asi nebudu chtít děti dlouho vidět. Ani cizí, ani svoje. Ale jinak děti miluju. Hlavně, když je můžu vrátit.

Zbývají mi poslední cca dva měsíce, tak jsem zvědavá, co mě ještě čeká. Paradoxně mám teď naprosto nejlepší vztah jak s dětma tak s host parents a uvědomuju si, jak moc smutno mi po všech bude. Stejně tak si nedokážu představit, že bych se měla balit (upřímně, ani nevím jak to všechno sbalím) a opustit svůj milovaný pokoj. A taky "svoje" děti nechci dát žádné nové au pair! Ugh.


Jaké je vaše vysněné místo? 

Mějte se krásně!
SHARE:

4 comments

 1. Mě přijde, že vždycky když něco končí, tak je to lepší a lepší... Takže si užívej co to jde :)
  A jinak ty nároky je dobrý mít navíc, když už máš ty zkušenosti a víš co a jak :) Přeju Ti, aby jsi našla rodinku, která Ti bude vyhovovat a nejlépe v Cali :)

  ReplyDelete
 2. Moc Ti držím palce krásko!! :)
  Já jsem tady teprve 2 měsíce a už teď mám dilema jestli na druhý rok měnit rodinku nebo ne.. ale moc hezky jsi to napsala :)
  Moc doufám, že si najdeš úžasnou rodinu! :)

  ReplyDelete
 3. Miluju tvůj blog !
  Jsem strašně ráda, že jsem narazila na tvůj blog. Přečetla jsem každý tvůj článek a jenom si mě utvrdila v tom, že příští rok prostě odletím.
  Piš prosím tě dál a přeju ti strašně moc štěstí v nalezení nové rodinky !

  ReplyDelete
 4. Měl jsem to uplně stejně, poslední 3 měsíce mě děti uplně milovaly a nechtěly beze mě být ani minutu! A řikala jsem si, jaká bude jejich nová au-pair, že doufám, že na mě nezapomenou a tedko žárlím haha :D

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig