Tuesday, May 12, 2015

Chapter 22: #sunday

Určitě většina z vás už někdy slyšela slovo hashtag. Především ti, kteří mají instagram. Pro ty, co neví, o co přesně jde (ahoj, mami!) - slovo nebo fráze označená znakem "#" (tzv. křížek či hash). Význam slova označeného tímto symbolem je dnes chápán jako forma klíčového slova. (zdroj) Já se rozhodla udělat dnešní výletový článek trošku jinak a to právě pomocí hashtagu. Každý hashtag na fotce jsem psala vlastnoručně, v malování, ukazováčkem na mém telefonu :-D Tak snad to přečtete! Žádný hlubší význam v tom nehledejte, prostě občas ráda blbnu s fotkama a líbí se mi to tak :)

V neděli jsem se vydala spolu se svými dvěma kamarádkami na výlet do Point Reyes, což je chráněná oblast, kde vede krásná cesta s několika plážemi a hlavní "atrakcí" je maják. Ještě před tím, než jsme tam dojely, zastavily jsme po cestě alespoň na kafe. Hned vedle byla česká restaurace, ale nenavštívily jsme ji, jelikož nás od ní odradila jedna naše kamarádka se slovy "řízek byl můj nejhorší zážitek", navíc ceny nic moc, takže jsme si daly jen kafčo. A podívejte se, co nás čekalo na tabuli! 

Ano, vidíte správně! Knedlíki (asi pěkně změklé, když s měkkým) a pivo! Nevím jak vy, ale já nikdy v životě takovou kombinaci na snídani neměla, možná někdy příště. Když jsme tam tak seděly na kafi, přišla za námi jedna starší paní a ptala se, zda jsme ze Czechoslovakia a zda si nás může vyfotit! Tak určitě. Máš to za 100,-, teta. Poté následovala cesta přímo k majáku. 
Jako správný vlastenec jsem měla kšiltovku, kterou mi poslal taťka a od té doby ji nesundávám z hlavy. Mám i dres, ale ten jsem pro tentokrát nechala doma. Každopádně, mít takovou kšiltovku, je celkem dost výhodné, jelikož už se mě nikdo neptá, jestli jsem z Ruska nebo Německa, amen. V neděli ráno před výletem, jsem si dala budík na 7:00, abych stihla sledovat hokej. Nikdy bych v 7 ráno v neděli nevstala, ale když jde o náš tým, vstala bych i ve čtyři! Taky pravidelně fandíte? :-)Po cestě tedy proběhlo pár fotek s kšiltovkou a pak už jsme měly výhled k nezaplacení! Jak po cestě, tak přímo u majáku. Ovšem cesta zpátky a 20384859 schodů (můžete vidět na předchozím obrázku), to už bylo jiné kafe. Rozhodně to za to ale stálo. Dozvěděla jsem se něco nového, jelikož jsme si poslechly historický výklad a taky to byl nový zážitek, místo, které jsem ještě nenavštívila a z toho já mám vždycky největší radost! No uznejte sami, není to krása? 

Všude kolem byl oceán. A na to já bych mohla hledět 24/7 a nikdy bych toho neměla dost. A když do něj můžu ještě hupsnout, tak jako minule v Santa Cruz, tak jsem naprosto nejspokojenější. Ale na místech, které jsem v neděli navštívila je přímo zakázáno se v oceánu koupat. Nejen, že je ledový, ale taky se tam vyskytují žraloci apod. :-)

Po cestě zpátky jsme se zastavily na plážích. Jedna z nich mi připomenula pláž v Anglii. A přesně na té jsme viděly kosatku! Byla to dálka, ale opravdu to byla kosatka! Řeknu vám, takové momenty opravdu stojí za to. Sedíte na pláži, sledujete oceán a najednou BUM - KOSATKA! Pro mě zážitek, i když jsem viděla minimum, tak stejně. S holkama jsme si ještě udělaly pár fotek a prošly se po pláži. Boty mám plné písku ještě teď! Na památku..
Pak nás čekala ještě jedna pláž, na které bylo poměrně více lidí. Většina z nich dokonce měla i lehátka a slunečníky, což mě dost překvapilo, vzhledem k tomu jaké bylo počasí. Ale kde jinde trávit víkendy než na pláži (pokud je ta možnost). Takový piknik na pláži mi osobně přijde milionkrát lepší, než večeře v luxusní restauraci. Vesničan se nezapře..?!

Při návštěvě skoro každé pláže, píšu do písku. Ať to bylo v LA, Orange County, San Diego. Prostě všude. Většinou teda jména kamarádů, ať ví, že na ně myslím! Tentokrát jsem už ale musela napsat jméno té naší vesničky na konci světa :-D Poslední dobou mi chybí víc a víc. Babiččina svíčková..

A to by bylo asi všechno. Užila jsem si s holkama skvělou neděli a tímto jim děkuju, že jsem mohla jet s nima. Vždycky, když jsme spolu, je spousta srandy. Češky se prostě nezapřou a drží partu :-D Večer jsme si ještě společně zašly do veganské restaurace na večeři a pak už jsem pádila domů na kutě.

Mějte se krásně a buďte happy ať jste kde jste!


SHARE:

3 comments

  1. Replies
    1. Děkuju moc! :-) Jojo, knedlik bych si dala, ale ne na snídani :-D

      Delete
  2. Uplně skvělý článek, moc mě tvoje psaní baví. Kšiltovka ti moc sluší a určitě pokračuj v psaní! :)

    ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig