Monday, May 4, 2015

Chapter 21: School, courses.

Ke zkouškovému období jednoznačně patří prokrastinace. A takhle prokrastinovat můžete dnes u mého článku, který se bude týkat ŠKOLY! Protože vím, že ji máte málo a rádi o ni opět uslyšíte.

Někteří z vás možná netuší, že k "ópérování" v USA patří také škola. Jednoduše řečeno, k tomu aby byl program dokončen a ať můžete dostat zaplacenou letenku domů, či prodloužit o další rok, potřebujete mít 6 kreditů nebo 72 hodin (to se alespoň píše v pravidlech). Můžete si vybrat klidně školu se zaměřením na tanec, umění, technologie - prostě cokoliv. ALE. Velkým ALE ve vašem výběru bude jednoznačně cena. Ceny škol jsou tu drahé a vaše rodina vám na školu přispívá "pouhých" 500 dolarů. Osobně jsem si původně chtěla vybrat fotografování, ale jelikož by mě to v závěru vyšlo na něco kolem 2000 dolarů, velice rychle jsem si to rozmyslela a nakonec si vybrala  tu nejjednodušší cestu a to online kurz UCLA, který je přímo pro Au Pairs. Já jsem přes agenturu Au Pair in America, nevím jestli to mají i ostatní agentury. Právě tento kurz po 18ti týdnech  teď dokončuji. Hallelujah! Kurz je zaměřený zejména na historii a literaturu. Pravidelně každý týden dostanete text, který si musíte přečíst a poté odpovědět na otázky, či sepsat vlastní názory apod. Na splnění úkolů (1 do historie, 1 do literatury) máte jeden týden. Úkoly dělám samozřejmě v neděli před půlnocí :-D Poté vám úkoly opravuje váš čitatel a rozhoduje jestli jste klasifikovaní či ne. Musím říct, že kurz byl docela jednoduchý (na občasné vyjímky, kdy jsem si trhala vlasy z hlavy, co to zase chtějí) a zejména očekávání čitatelů jsou zřejmě naprosto minimální. Za každý týden jsem dostala 100%. Ano, je pravda, že není důvod abych dostala méně, protože úkol jsem vždy splnila a dávala jsem důraz i na to, ať je moje gramatika správná, ale i přes to. Právě to, že nikdo neopravoval gramatické chyby mi vadilo úplně nejvíce. Vím, že celý kurz je o tom, dozvědět se více o USA, jak vznikla, její první obyvatelé a rozkvět, ale nebylo by na škodu, kdyby mi občas někdo opravil i nějakou gramatickou chybu a já se díky tomu mohla zlepšit v angličtině. No, nedá se svítit.

K tomu, abyste měli úspěšně dokončený kurz také potřebujete splnit i další věci, které k tomu patří a to dobrovolné práce a prezentace o vaši zemi. To bych samozřejmě nebyla já, abych všechno nedělala na poslední chvíli, takže během posledních třech týdnů, jsem začala konat. Jako dobrovolné práce jsem si vybrala uklízení pláže, což bylo překvapivě moc fajn. Byla jsem na pláži, která byla vcelku čistá, malá a nad hlavou mi létalo spoust letadel, jelikož pláž byla velice blízko letiště. Pán byl tak hodný, že mi napsal 5 hodin, i když jsem tam byla pouhé dvě, jelikož po dvou hodinách už prostě nebylo co uklízet. A teď k prezentaci. Musím vám říct, že díky té prezentaci jsem přišla na tolik věcí o České Republice jako nikdy předtím a taky mi po ni začalo být smutno. Buším se do hlavy, že jsem tu naši zemi více neprocestovala, máme tam tolik krásných míst! Ale to si člověk všechno uvědomí až když je pryč. Navíc v Americe moc historie nenajdete, jestli vůbec nějakou a tu já celkem postrádám. Ale o tom se vám chystám napsat až v příštím článku, teď zase zpátky k tématu. Prezentace byla skvělá! Prezentovala jsem před čtvrťáky a musím říct, že jsem z nich byla nadšená. Každý mi odpovídal na mé otázky, dokonce někdo věděl i na kterém kontinentu leží Česká Republika a po prezentaci měl každý spoustu otázek. Bylo to opravdu hrozně milé a potěšilo mě, že je prezentace zaujala. Kdo by to čekal? Za odměnu jsem jim upekla mini cupcakes s naši vlajkou, z čehož byl každý nadšený, protože jak jinak potěšit děti, než jídlem a ještě k tomu sladkým, že jo :)


Čeká mě poslední týden kurzu, takže také poslední úkol a je konec. Samozřejmě dostanu certifikát, který mi ovšem bude naprosto k ničemu jupí :-D 

SHARE:

4 comments

 1. Super článek, uplně jsem se do toho vžila :)) ty cupcakes s vlaječkou jsou prostě nej!

  ReplyDelete
 2. Za tohle jsem nesmírně vděčná , furt mám v těch kreditech a hodinách zmatky !! ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. To mám radost! Snad ti to trošku pomohlo :-)

   Delete

Blogger Template Created by pipdig