Tuesday, April 7, 2015

Chapter 18: Spring Roadtrip

Když jsem byla malá, chtěla jsem být tanečnicí. Když jsem byla větší, chtěla jsem být herečkou. A teď když už jsem velká, tak vlastně nevím, co přesně budu, ale ráda bych, aby součástí mé budoucí práce bylo cestování. Kdyby to náhodou nevyšlo, přinejmenším to bude můj nejoblíbenější koníček. I když, on už to vlastně je můj nejoblíbenější koníček. A tak minulý týden konečně přišel můj (náš) čas. Roadtrip. Aneb moje první velká dovolená. 3x hurá, 2x přemet vzad, j(e)deme na to!

,,Je lepší něco jednou vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění."DEN PRVNÍ

V sobotu ráno jsme se vydaly do Palm Spring (já & moje dvě kamarádky - ČEŠKY hurá), kde nám zařídila ubytování právě jedna z mých kamarádek, ředitelka zájezdu Pája. Protože cesta odtud do Palm Springs je opravdu dlouhá (cca 8 hodin), udělaly jsme si pauzu na Hearst Castle, což byl výborný nápad, protože jsem mohla vidět alespoň kousek "historie" v USA, která tu skoro vůbec není. Po dvouhodinové zastávce už se jelo přímo do Palm Springs. Cesta byla skvělá a myslím, že jsme se všechny výborně bavily a zpívaly! Přijely jsme až kolem půlnoci. A i v tu dobu bylo venku neuvěřitelných 30 stupňů.

DEN DRUHÝ

Hned v neděli nás čekala cesta do San Diega. Počasí bylo opět nádherné a stejně tak i San Diego. Říká se, že San Diego je nejlepší město pro život v Californii. Je čisté, lidi jsou milí, celý rok je tam teplo a má krásnou pláž :-) Jsem milovník pláží, takže většinou pláž je místo, na které chci zavítat nejvíc. A holky byly tak hodné, že mi splnily přání a na pláži jsme udělaly zastávku zrovna přes západem slunce. San Diego je nejvíce známe díky své ZOO, Balboa Park a SeaWorld. Já tentokrát nezavítala ani na jedno z těchto míst, ale jsem si jistá, že jsem v San Diegu nebyla naposled. Celý den jsme si užily, daly si mexické jídlo, snažily se rozpálit doutník (což se podařilo jen mně, nekuřačce) a večer návrat do Palm Springs, protože v pondělí nás čekala další dlouhá cesta.
DEN TŘETÍ

V pondělí jsme se přesunuli z Californie do Arizony, což mi připomenulo časy, kdy jsem hrála v divadle Winnifred ve hře Limonádový Joe. Takže jsem po cestě zpívala píseň "Arizona, Arizona, to je pravých mužů zóna.." Bohužel nebo bohudík, žádného pravého muže jsme tam nenašly, ledatak spoustu kaktusů. Udělaly jsme zastávku ve hlavním městě - Phoenix. O tom jak neskutečné horko tam bylo snad ani nebudu psát, protože mám pocit, že jen z toho psaní o tom, bych se zapotila :-D Většina lidí byla širší než delší, čemuž se ani nedivím, jelikož být venku v takovém počasí není zrovna terno a pokud bych já měla běhat v takovém vedru, tak budu mít jazyk na vestě a jisto jistě mě trefí šlak. Bohužel Phoenix je město, kde opravdu nic není až na velké horko (a to je, dámy a pánové, DUBEN). Město je to čisté, udržované, ale toť vše. Takže pokud se tam chystáte, tak jen ať nejste zklamaní, není tam co k vidění. S holkama jsme měly ubytování v nedalekém Scottsdale, které bylo mnohem zajímavější než celý Phoenix. Downtown byl opravdu krásný, vyzdobený a tak jsme s holkama večer zašly do baru (holky na víno, já nezletilá na vodu a čaj :-D).


DEN ČTVRTÝ

Další den byl den D. Konečně uvidím Grand Canyon! Grand Canyon byl hlavní cíl celého našeho roadtripu. Po několika hodinách v autě přes celou Arizonu, jsme konečně byly na místě a musím říct, že Grand Canyon je něco opravdu úžasného, co vám sebere dech. Jedna z věcí, která vypadá 100x lepé ve skutečnosti, než na kterémkoliv videu či fotce. Tohle opravdu musíte zažít, abyste pochopili jak dechberoucí to místo je. Je to tedy opravdu monstrózní a má to své kouzlo, proto je velice těžké, to popsat slovy. Já byla štěstím bez sebe a splnila si další ze svých snů, za což jsem nesmírně vděčná. Ještě bych to ráda viděla z helikoptéry. Let si můžete koupit, ale samozřejmě si za něj hezky zaplatíte. Tak třeba příště! Řekla bych, že i počasí bylo ideální. Bylo příjemně, foukalo a nebylo takové to nesnesitelné horko jako když jste ve Phoenixu. Samozřejmě i proto, že Grand Canyon leží v jiné nadmořské výšce. Grand Canyon považuji za prozatím nej místo k vidění v USA. Jednoznačně to stálo za tu dlouhou osmihodinovou cestu zpátky do Palm Springs :-) Pokud budete mít možnost, rozhodně jděte na Grand Canyon, stojí to za to a máte zážitek na celý život jen z toho pohledu na to.


DEN PÁTÝ

Po několikadenním cestování jsme se rozhodly nedělat ve středu naprosto nic, jen se válet na sluníčku a v bazéně, což vážně bodlo! Ráno jsme jely vrátit auto, které jsme si půjčily na cestu do Arizony. Potom nakoupit nějaké to jídlo a zbytek dne už jen zasloužený odpočinek :-)DEN ŠESTÝ

Nás poslední výlet se konal ve čtvrtek a jelo se do Orange County (O.C.). Bylo to moje velké přání a děkuju své kamarádce, že mě tam vzala a přežila další cestu v autě. První jsme jely na Laguna Beach. Nádhera! Miluju Laguna Beach a to jsem tam byla jen pár hodin. Hrozně se mi líbí to prostředí a atmosféra, která tam panuje. Rozhodně bych si dokázala představit tam žít. No, uvidíme. Protože co se týče pláže, moje kamarádka ví, že jsem nenasytná koza (& miluju O.C. California, to mě vlastně přivedlo k celé myšlence, že bych jednou ráda do Cali), tak mě zavezla ještě na Newport Beach a ještě mi koupila zmrzlinu s oreo sušenkama. No, nemám já se jako prase v žitě? :-D Myslím, že o tom, jak se mi tam líbilo a jak jsem byla ve svém živlu, vidíte už z fotek. V minulém životě jsem byla Ariela. Miluju pláže, oceán a OC jsem si zamilovala. Chystám se příště vydat jen do OC na celý víkend, protože i když jsem viděla, co jsem chtěla, tak mi těch pár hodin prostě nestačilo. Po cestě tam i zpátky jsem viděla CHINO a pokud jste nadšenci O.C. California, tak asi víte, že Ryan byl právě z China. To jen tak mimochodem, kdyby to čirou náhodou někoho zajímalo. :-D Po cestě zpátky jsem pustila ještě úvodní znělku z O.C. od Phantom Planet a už mi opravdu chyběl jen ten Seth po boku aby to bylo dokonalé, haha.

DEN SEDMÝ & OSMÝ

Poslední dva dny jsme zůstaly v Palm Springs. V pátek jsme se rozhodly, že půjdeme utratit naše poslední úspory a koupíme si něco pěkného na sebe. Zjistila jsem, že Palm Springs je snad nejlepší místo na nakupování. Věci jsou tam z nějakého nepochopitelného důvodu neskutečně levné a tak jsem si snad poprvé v životě koupila během pár dní troje šaty. A věřte mi, koupila bych si jich více, kdybych měla více času a peněz. Takže jsme v podvečer odcházely domů s radostí, že máme něco hezkého za dobrou cenu (někdy jsme horší jak důchodci v Penny :-D) a udělaly jsme si filmový večer. Teda - moje kamarádka vybrala dva, jeden horší než druhý (:-D). Druhý s názvem Geographic Club byl gay film, což ani jedna z nás nečekala a aby toho nebylo málo, tak jsem pak vybrala film já a hned na začátku na nás z televize koukaly striptérky. Holt, ten večer jsme nevybraly zrovna nejlépe. :-D Další den ráno už nás čekalo jen balení a cesta domů, která byla dlouhá, ale bez problémů. Nejhorší šok bylo počasí. Sice jsme jely z Californie, kde bylo 35 stupňů, ale přijely jsme do (té samé? :-D) Californie kde bylo 15, takže sakra velký teplotní rozdíl a to jsme pořád v jednom státě. Náš roadtrip se povedl na jedničku a všechno co jsme chtěly vidět, jsme viděly. Zejména chci poděkovat svoji kamarádce, která všechno VŠECHNO odřídila jako profík. Dohromady odřídila něco kolem 50ti hodin. Stejně tak díky ní, jsme měly to nejlepší ubytování v Palm Springs. Takže děkuju moc, Pájo, vážím si toho a jsem ráda, že jsi to se mnou přežila ve zdraví a neruplo ti v bedně :-D :-*

Už teď se těším na další výlet & taky na ten náš poslední právě s Pájou, která odjíždí po dvou letech domů do ČR. Na ten poslední teda nezapomeneš, to si piš! Taky se těším na Lisu, kterou jsem teď dva týdny neviděla a přijde mi to jako věčnost :-D Máme spolu taky spoustu cestovatelských plánů a protože Lisa mi odjede už v srpnu (nezdá se to, ale uteče to rychle), tak už přemýšlíme, jak to všechno stihneme. Mimochodem za dva týdny to bude už půl roku, co jsem v USA. PŮL ROKU!? Ani se mi nechce věřit, že už je to taková doba. Už půl roku tě, mami, neseru. To je sen, co? :-D Každopádně každý den tady stál za to a ještě mám toho spoustu před sebou, takže se těším na další zážitky a hlavně na cestování.

Snad jsem vám, alespoň díky těm fotkám, poslala trošku sluníčka, protože to v ČR to prý vypadá na konec světa nebo na Šťastné a Veselé?! Více fotek najdete na mé FB stránce Vesničanka v USA.
Mějte se krásně :-) 


SHARE:

2 comments

  1. úžasný, úžasný, úžasný článek!! krásné fotky a styl psaní! :) :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Děkuju moc za hezký komentář :)

      Delete

Blogger Template Created by pipdig