Saturday, November 15, 2014

Chapter 9: Yes, I'm alive

Voilà! 
Ano, žiju.

Pokud pravidelně kontrolujete blog, nejspíš Vám neunikl fakt, že jsem dlouho nepřispěla žádným duchaplným příspěvkem (jestli nějakým, tak jedině bez ducha). Ne, opravdu jsem neumřela, ani mě nespálilo Californské slunce, ani mě nerozkousal pes a ani jsem nebyla umlácena (zatím). Dvěma slovy - nebyl čas. Ano, známa odpověď. Ale existují dva druhy lidí. Ti jedni nemají čas, protože jsou zaneprázdněni prací a jsou rádi, že se stihnout najíst, osprchovat se, vyčistit si zuby a spát. Ti druzí, kteří nemají čas, sledují celý den youtube, či jinou stránku, která je zaneprázdní na maximum a po 10ti hodinách zjistí, že nemají čas. Ne, opravdu jsem nesledovala celý týden kočičí videa na youtube.

Za poslední 3 týdny, co jsem tady, jsem se stihla seznámit se spoustou pro mě dosud neznámých věcí. Například, že "umím vařit" znamená "koupím omáčku ve sklenici a ohřeju ji". Láďa Hruška je oproti tomu naprostý GURU. Dále, že je úplně v pořádku, když je venku 24 stupňů, ale všude hraje "Let it snow", protože "almost Christmas". Nebo, že najít Američana, který není dutá palice je dost velký oříšek. Ale tak hlavně, že máš svaly, brácho. Taky, že všechno co je bez tuku, je vlastně zdravé. Takové pendreky nebo gumoví medvídci jsou tu nazvaní jako "low fat snack". Hlavně vše bez tuku! Že je tam dalších 256 000 g cukru přece vůbec nic neznamená. Jinak je libo sýr ve spreji, vajíčka v tekuté formě (balení alá džus) nebo hot-dog na špejličce? V Americe najdete všechno!!! 

Ve Starbucksu Vás klidně i přejmenujou. No problem! 
Každopádně - i když se někdy nestačím divit, miluju to tady. Sluníčko hřeje, děti & rodina jsou super a Amerika je země neomezených možností. A to mě na ni baví! Vždy, když jedu autem po Cali, říkám si "Sakra, já mám štěstí!". Moje host family je od začátku skvělá. Podpoří, pomůžou, poradí. Nemůžu vytknout naprosto nic. Ve všem stojí za mnou, děti musí poslouchat mě a také mi dávají dostatečný prostor na cestování. Řeknu Vám, že je to opravdu štěstí, mít takovou rodinku jako mám já. Každý den čtu příspěvky holek, které mají HF na palici. O to více si vážím té svoji. 

Co se týče dětí, tak.. Jsou to děti. Nejmladší má v oblibě otázku "Proč?". A já mám pro něj univerzální odpověď, pro každou situaci: ,,Protože jsem to řekla.". Ta mladší by nejradši v jednom kuse jedla sladkosti a dívala se na seriál. Což mají zakázané. Na to mám taky univerzální odpověď: ,,Ne." No a nakonec ta nejstarší má svůj věk, kdy ignoruje všechny kolem. Naštěstí je dost zodpovědná a inteligentní, takže ji nemusíte připomínat ať udělá všechny úkoly, nebo ať si nachystá oběd do školy. Udělá to sama od sebe. Děti mě očividně mají rádi. A já je taky! Co víc si přát?Minulý víkend jsem objevila další nové místo. Half Moon Bay. Aneb - nejhezčí pláž, co jsem kdy viděla. Rozhodně jsem tam nebyla naposled a jsem jedině ráda, že to mám jen hodinku autem. Je to jedno z míst, které hodně navštěvují surfaři, yes! Můžete tam jen tak na procházku, piknik nebo klidně grilovačku! Dala jsem si za úkol pravidelně navštěvovat nějaké nové místo, i kdyby to mělo být vedlejší město. Zatím jsem to každý víkend splnila! Brzo se na můj seznam možná přidá i LA

Mějte se krásně! 
SHARE:

3 comments

 1. Simi kde přesně jsi? Já letím do Cali zítra:)) zkusit novou rodinu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahoj Peti, já jsem v Pleasanton. Ty jsi ta, co se zná s mojí sestřenkou Danielou, viď? :D Jinak, hodně štěstí s novou rodinkou!

   Delete
 2. Svet je malý ;)
  A máš pravdu cicuš píš častejšie. :-)
  D.

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig