Sunday, October 26, 2014

Chapter 6: Here I am

Inu, shrňme si to.

Za posledních 7 dní jsem naspala maximálně 20 hodin. Stihla jsem si zaletět z Prahy do Frankfurtu. Z Frankfurtu do New Yorku a z New Yorku do San Jose. Ufff! Ještě, než jsem odletěla, se mi na letišti pokazil kufr (ať se mi příště někdo diví, že chci místo kufru igelitku). Viděla jsem z letadla noční New York. To musíte vidět! Dostala pozvání do Šanghaje a Soulu. Hell yeah! Potkala jsem přes sto dalších Au Pairs. Byla jsem na Top of the Rock a viděla noční Manhattan . To taky musíte vidět! V Queensu jsem během pěti minut viděla tolik černochů, co jsem neviděla za celý život. Chtěla jsem vyskočit z autobusu, ale nevyšlo to. Příště! Times Square je přesně tak úchvatné jako v televizi. Většinu svého času jsem ale strávila na školení, které bylo PŘEKVAPIVĚ zábavné! Hotel nádhera, jídlo dobré (žádné hambáče). Dostala jsem na recepci balíček od své rodiny, což mi udělalo velkou radost! Obrázky, gift card do Starbucks a čokoládky (hořké s karamelem nebo mint náplní). Ty zmizely celkem rychle. Nevím kam. Řekla bych, že jsou v pr.... Doslova. I zrcadlo si to myslí..Musím uznat, že tohle celé cestování a stěhovaní se, je celkem náročné. Za prvé - sbalte si na rok 23 kilo. Ne tuku, do kufru! Mě se to úspěšně povedlo, ale jen díky tomu, že jsem v kufru nevezla ŽÁDNÉ oblečení nebo boty na zimu. Sorry! Létání. Je boží! Ale.. Čekáte. A pokud nesnášíte čekání, zůstaňte radši doma. Letíte hodinu. Čekáte 4 hodiny. Letíte 9 hodin. Čekáte hodinu na imigračním. Dvě hodiny na letišti kvůli autobusu. Pořád sedíte. Z vašeho zadku se stává velkoplošná obrazovka. Padnete v hotelu na hubu a buď usnete a probudíte se až ráno, nebo máte tak neskutečný jetlag, že i přes únavu, nejste schopni usnout. Ano, můj případ. Ráno je budíček v 6:30. V 8 je školení, které trvá až do večerních hodin. Musíte sedět, soustředit se a poslouchat. Dobře, nemusíte nic, ale musíte tam sedět a hledět buď do blba nebo na koordinátorku. Po pár dnech se sbalíte a opět směr letiště. Dalších 6 hodin letu. ALE! Free wifi v letadle, nový díl Upířích deníku a budete chtít lítat navždy! :-D Ano, to je nízkonákladovka v USA. 


Do Californie jsem dorazila ve čtvrtek v 11 večer. Byla jsem unavená jak kotě. Pro nezasvěcené, časový posun je -9 hodin a to už je teda něco. Vy večeříte, já snídám. Já jdu spát, vy vstáváte. Host family je hrozně fajn. Doufám, že to tak zůstane. Děti taky. Ten nejmladší na mě skočil, jako kdyby mě znal už roky. Holky, taky super, akorát ta nejstarší je ve věku "I dont care". To známe, že mami? Ale rozumíme si! V pátek večer jsem se byla podívat na Fall Carnival. Miluju všechno kolem Halloweenu! Děti převlečené v kostýmech, spoustu her o sladkosti a atrakce - přesně něco pro mě. 

To, že tady chodím a čumím lidově řečeno s otevřenou hubou vás asi nepřekvapí. Prostě a doslova vesničanka v USA.. Já věděla, proč ten název. Včera jsem se byla podívat na dva fotbalové zápasy mých dětí, projela jsem město s host dad, koukala se všema na baseball v TV, zvládla jsem se naučit origami krabičku (citím sa jak páán :-D), šila panenku (mami, věř mi) , měla chilli k večeři, sledovala Kouzelníky z Waverly (lol) a usnula jako mimino. 
Mám krásný pokoj. Spousta úložného prostoru! Pro shopaholiky jako dělaný. Z mého pošetřím si se zase stane nakoupím si. Nejlepší je postel. Vlezou se na ní čtyři lidi. Nevím, jestli to znamená, že si tu mám někoho dovést, nebo je to jen opatření, abych se tu ještě vlezla, kdybych se zvětšila do nevídaných rozměrů. Zatím to nehrozí, jako čuně nejím! Navíc je tak neskutečně vysoká, že k ní mám i schůdky. Je naprosto vhodná pro abstinenta jako já. Pokud si libujete v alkoholu, kupte si radši jinou. A pokud rádi padáte z postele, zapomeňte na ni... 


Město je krásné. Baráky přesně jako z filmů. Palmy. Teplo. Atmosféra k nezaplacení. Spousta možností jak využít volný čas. Nádherné prostředí. To já umím ocenit. Splnil se mi můj velký sen. Takže never give up a jděte si za tím, co chcete! Kafe a snídaně, tak za tím si jdu právě teď já.


Mějte se krásně! A pokud chcete více fotek insta: @le_simona
SHARE:

5 comments

 1. Vypadá to nádherně všechno!! :) Závist :D :(

  ReplyDelete
 2. Vypadá to všechno naprosto nádherně!! Držím palce ať to tam je i nadále super a už se nemůžu dočkat na další článek.

  ReplyDelete
 3. Božíí! ... Hodně štěstí s novou rodinkou :))

  ReplyDelete
 4. Nádhera Simi! Kdy můžeme přiletět na návštěvu? :D A článek je super, jako vždy! :D :)

  ReplyDelete
 5. Uzivej:)! Clanek je super :)! Vic takovych :)!

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig