Wednesday, October 15, 2014

Chapter 5: Last days

Uvědomit si, že letíte na rok za oceán, je stejně těžké jako uvědomit si, že jste idiot. 
Všichni kolem si to uvědomují jen vy ne. Ale i na mě došlo.
 Z lehkovážné dívky, jsem se stala vážnou... 
Amerika už mi pomalu šlape na svetr!Za poslední týden, se toho událo mnoho. Konečně mi na mail přistála letenka. I přes mé přesvědčení, že poletím přes Amsterdam a dám si pořádného čouda na cestu, letím přes Frankfurt. Počet vypitých káv se zvýšil na nekonečně mnoho a počet hodin spánku snížil na žalostně málo. Z mých nehtů jsou nyní opět nehty bez nehtu. Koupila jsem si kufr, hurá! Peněženka vybílena, pokladnička vyprázdněna a v kapse ani jeden frank. Obklopena čtyřmi stěnami jsem navázala úzký kontakt s nervozitou. Jsou z nás jednoznačně nejlepší kamarádky. Zatím se spolu neopíjíme, nepopíjíme a nedošlo ani na omamné látky (pokud nepočítám tvarůžky). Ale co není, může být!

Když budu mít štěstí a dožiju se pondělí, odletím ve 14:05 z Prahy. Jestli mi chce někdo zamávat nebo snad udělat křížek na čele, sejdeme se v 11:00 v letištní hale a dáme si pořádnou rundu! Mezi letem z Prahy do New Yorku nás čeká ještě zastávka ve Frankfurtu. 16 statečných Němek letí s námi. I když by se to díky počtu mohlo zdát, neletí kvůli vytvoření nového německého státu, ale rozhodly se také ópérovat v USA. Po několika hodinách modlení se a víry v to, že letíme jako au pairs a ne jako prasata na porážku, máme přistát v New Yorku.První dny nás čeká velice záživné školení. Jako cenu útěchy jsme dostaly nabídku na TOUR po NYC. 6 hodin sedíte a civíte za 70 dolarů na New York přes sklo autobusu. Což mě osobně dost mrzí, protože jsem doufala, že potkám Snoop Dogga na Times Square a vynahradím si  patřičně toho čouda, který se v Amsterdamu nekoná. Já tour odmítla. Bez Snoopa to není ono. Ale doufám, že za těch 70 doláčů holky aspoň dostanou na konci výletu hřejivou deku nebo sadu nerezových hrnců.Nejdůležitější je den čtvrtý. California! Konečně poznám osobně svou rodinu. Vybalím si kufry. Posunu si hodinky o další 3 hodiny nazpět. Zvýším spotřebu korektoru na maximum. Odhodím bundu. Obleču kraťasy (?). Přejmenuju se na Summer, najdu si Setha. Ale nejvíc se těším, až poznám své tři příšery! :-D Bude z nás dobrá partička, možná i lepší než ta v televizi. Díky jejich věku můžu konečně zařvat: No more nappies! Nevadí mi přebalování, miluju malé děti, ale když je chcete přebalit a oni vám při tom udělají tři otočky, dva přemety a do toho vás kopnou do hlavy, budete možná brzo na pokraji zhroucení. A to já si schovávám až na mateřství!  Takže si vážím starších dětí a zejména toho, že si umí sami utřít zadek. Jinak se o moji rodině zatím nechci moc rozepisovat.

Doufám, že se brzo z vážné stanu vlažnou.. ale zatím je to všechno moc horký!

Mějte se krásně!
SHARE:

2 comments

  1. Ahoj, narazila jsem na tvuj blog nahodou, a musim rict, ze mas super styl psani, moc me bavi:) ja byla jako aupair tohle leto v Anglii, ale az tak sme si nakonec nesedli, tak si nejsem jista, ze bych aupair jeste nekdy zkusila. Kazdopadne Californii (i NY) ti moc zavidim, ja byla jen v Miami, a i tam to bylo skvely. Tak si to tam moc uzivej a zase nas prubezne informuj clanky:)

    www.claudiasnewlife.blogspot.cz

    ReplyDelete
  2. Nominovala jsem tě na Liebster Award Tag, který je určený těm, kteří nově blogují. Mrkni na info na http://tothovab.blogspot.cz/2014/10/tag-01-liebster-award-tag.html

    ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig