Wednesday, October 8, 2014

Chapter 4: Eat. Pray. Love.

V životě Au Pair není nic nemožné. 

Věřte nebo ne, ale i "Au Pair pobyt" se může proměnit v duchovní cestu. Co se pod pojmy JÍST MEDITOVAT MILOVAT skrývá v životě Au Pair a co může (ale nemusí!) potkat třeba i vás?  To a ještě mnohem více se dozvíte již dnes! Článek jsem doplnila svými mírumilovnými fotkami. Peace!

JÍST

Pokud narazíte na štědrou rodinu, která má každodenně plnou lednici, můžete jíst co hrdlo ráčí. Také se vám může stát, že rodina bude chtít ušetřit každou libru (korunu, dolar...). A pro takové případy je tu například Poundland. Najdete ho ve skoro každém městě v Anglii a vše v něm koupíte za pouhou jednu libru. Na své si přijdou zejména milovníci sladkostí, chipsů a jiných velice zdraví prospěšných potravin. Ale uznejte sami, nekoupit si velké Toblerone za libru, to je hřích! A to dokonce ještě větší než si ho koupit. Nebo taková Nutella. Zaboříte lžičku a tlačíte celý večer, protože sedět u počítače, televize či knihy a nemít lidově řečeno co do huby je dost nesnesitelná situace, zejména když je to jediná chvíle za celý den, která patří jen vám. Takže se vůbec neupejpejte, užívejte si vaši chvilku a jezte. Pocit viny lze jednoduše smýt osvědčenými motivačními hesly, jako např. "od zítřka zdravě", "doma si to nekoupím" nebo "žijeme len raz". Hostující rodina si nedovolí říct, že vám roste třetí brada a měníte se v Golema, takže i díky nim jíte bez výčitek. A že to jde znát na fotkách? Pro všechny případy je tu Photoshop! Takže jíte a jíte, dokud se z vás nestane koule a neodkoulíte se zpátky domů. Ale nezoufejte, dalšího půl roku máte alespoň co dělat.. 
MEDITOVAT

Cílem meditace je zejména kultivace mysli. Tedy její zklidnění. Což se dá překvapivě i v životě au pair. Ke zklidnění ovšem potřebujete logicky klidné místo v domě. A věřte nebo ne, WC se stane tím nejoblíbenějším a nejklidnějším místem ve vašem životě. Takových 15 minut na záchodě je opravdu k nezaplacení. A proto se při těchto důležitých chvílích obklopte citáty a motivačními hesly. Například nápis "Ser na to" bude v mnoha chvílích velice povzbuzující. Meditací se také míní stav, kdy je mysl zbavená všech myšlenek. Ano, často budete jako smyslu zbavení. Například, když pes rozkousá plínku a vy ji budete sbírat ještě dva dny poté, nebo když vám dítě nebude chtít usnout a vy si budete říkat, že jedinou záchranou už je snad jen rajský plyn. S meditací souvisí také mandala. V mnoha kulturách je používána jako prostředek sloužící ke zklidnění mysli, meditaci a případné komunikaci s Bohem. V tomto případě se může stát vaši spolehlivou mandalou třeba flaška vína či vodky (pro otrlejší). Zaručeně zklidníte mysl a pokud z ní vytřískáte maximum, meditovat budete do dalšího večera u záchodové mísy a velmi pravděpodobná je i komunikace s Bohem.
(zdroj o základech meditace: http://cs.wikipedia.org/ )
MILOVAT

Díky této práci se naučíte milovat víc než kdy předtím, zejména maličkosti. Například taková čistá plínka je úplně k pomilování. Hovory s příbuznými na skypu či přes telefon vás potěší víc než kdy předtím. DAY OFF si zamilujete více než Vánoce. Ovšem jen do doby, dokud vám váš klidný a nerušený spánek nepřeruší řvoucí dítě za dveřmi. Stejně tak čeština nabere úplně nových rozměrů. Říct si takhle nahlas "jdi do prdele" (nabídka možností je neomezená) s vědomím, že vám dotyčný nerozumí má zklidňující účinky. Čestný aupairský! A samozřejmě nesmím opomenout lásku ke kreativitě hostující rodiny. No uznejte sami, napadlo by vás udělat si z žehlícího prkna klouzačku? 
Mějte se krásně a... Slunce v duši!
SHARE:

3 comments

 1. A nějaký podobný obchod v USA by nebyl? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nemám tucha, ještě tam nejsem :-D

   Delete
  2. Dollar Tree a dalsi dolarovy obchody :) Maji ruzny nazvy, ale jsou vsude! :)

   Delete

Blogger Template Created by pipdig