Sunday, September 28, 2014

Chapter 1: Second Chance

Po několikaměsíčním odloučení se opět shledají.
Mé já a můj zcela perfektní, jedinečný a luxusní život Au Pair.Všichni víme, že v životě bychom měli umět dávat druhé šance. Ať už červené rtěnce, růžovému svetru po babičce nebo kamarádce, která vám před deseti lety vzala gumu z pouzdra. Já dala druhou šanci životu Au Pair. Ten první trval pouho pouhé 3 měsíce. Tři kouzelné měsíce plné perfektního uklízení, jedinečného nepořádku a luxusní neschopnosti hostující rodiny. Teď nejspíš zklamu ty, kteří žijí v představě, že být Au Pair = dovolená all inclusive s ubytováním zdarma. S mírným znechucením a zároveň radostí jsem se tenkrát vracela domů z Anglie, ale po pečlivém uvážení jsem se rozhodla zkusit to znova. Změním místo. Stanu se Au Pair v USA!

A co je důležité pro začátek?  

První co nesmí nikomu chybět je odhodlání a 100% přesvědčení, že tohle je to pravé ořechové

Další veledůležitý bod je přesvědčit rodiče o tom, že to je přesně to co chci. Některé z Vás totiž čeká dost možná určitě nekonečný počet otázek. Myslíš to vážně? To si děláš srandu? A co škola?  Někdy rodič vede i monolog. Ty chceš jet na rok? Jsi blázen. Do Ameriky? To je daleko, nikam nepojedeš.

Ovšem pokud budete dostatečně přesvědčiví a rodiče pookřejí, čekají vás... ehm ano, další otázky.
Kolik to stojí? A odpovědi. Zeptej se taťky. Zeptej se mamky. Dělej si co chceš. 

Pokud projdete tzv. rodičovským přijímacím řízením, můžete začít s kompletací přihlášky u některé z agentur. Zabere to nějaký čas a je třeba si obstarat určité dokumenty (lékařské potvrzení, výpis z trestního rejstříku, reference..), vyplnit online přihlášku na stránkách agentury a to nejhorší nakonec.

Natočit video!


Zkáza. Moje osobní. Mým snem od mala bylo je herectví. Ovšem po tom, co jsem viděla samu sebe na videu, jsem se rozhodla hodit veškerou svou snahu o kariéru herečky na hřebík. Očekávala jsem že na videu budu "mít šťávu", a taky že budu děsně okouzlující a neodolatelná. Jenže video není profilovka na Facebooku "projetá" pěti filtry. Nemůžete se dvě minuty špulit, mrkat, křečovitě se smát ani být zády a dělat cool gesta. Takže realita byla krutá. Čelila jsem tváří v tvář sobě samé (bez šťávy) a své seběvědomí snížila z 0,002 na 0,000. Překvapivě jsem na videu totiž nevypadala jako Beyoncé nebo Jennifer Lopez. Dokonce jsem nevypadala ani jako paní z reklamy na Perwoll. Vypadala jsem jako , nebo možná ještě hůř? Takže ve finále jediná pozitivní věc na celém videu byla, že mluvím anglicky jen z poloviny tak blbě jako Bohuslav Sobotka. Ájemsouhepy.

Až budete mít vše hotovo, přihlášku vám buď schválí nebo neschválí. Pokud ji schválí, máte z poloviny vyhráno, ale ta důležitější půlka vás ještě čeká. Nastává fáze MATCHING a vy čekáte na tu pravou rodinku! A světe div se, já ji našla! Ale o tom zase příště...


Mějte se krásně.
SHARE:

6 comments

 1. Juuu, tesim sa na dalsie clanky! A jedy odchadzas ze letis tam?
  Inak pravidlo 5 sekund pouzivam :D
  Btw au pair planujem aj ja prave bud v anglicku ale nejakej severskej krajine, len rozhodne nechcem ist cez agenturu ale chcem si najst rodinu na aupairworld.net lebo mam idbor k tym agenturam :( ale s ktorou ides ty ? :)

  ReplyDelete
 2. Ahooj, moc děkuju za komentář! :)
  Odlétám 20. října a poplácávám tě virtuálně po ramínku, že používáš pravidlo 5 sekund! :D
  Já si našla taky rodinku v UK přes aupairworld! Ono nemá cenu do Anglie s agenturou.. Kdyby jsi chtěla poradit nebo pomoct, tak mi klidně napiš na mail :) Já jedu přes CoolAgent a zatím jsem spokojená! Jen to nechci zakřiknout..

  ReplyDelete
 3. Tvůj styl psaní je totálně boží! :D.. po maturitě se chystám do usa taky a právě jsem ve fázi rodičovského monologu :D :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju mockraaaat! :))
   Ano, rodičovský monolog je jeden z vůbec nejhorších monologů, které znám :D Každopádně je třeba se nevzdávat a být tvrdý jako skála! :D Já přemlouvala rodiče rok!

   Delete
 4. Narazila jsem na tvůj blog na aupair skupině a musím říct, že jsem sice přečetla jen první článek, ale dneska asi nepůjdu spát, abych mohla dočíst všechny :D! Suprově napsáno, takže za mě thumb up! :)

  ReplyDelete
 5. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete

Blogger Template Created by pipdig